Najnowsze wiadomości

Zmiana nazwy firmy Encon Koester Global na Education for Industry

Edu4Industry – Academic Systems Provider – dostawca stanowisk dydaktycznych i badawczych z zakresu automatyki i robotyki. Misją dywizji jest bliska współpraca z technikami i uczelniami wyższymi, w celu dostosowania procesu nauczania do wymogów Przemysłu 4.0. Natomiast wyspecjalizowane stanowiska badawcze pozwalają na przyspieszenie rozwoju polskich projektów badawczo-rozwojowych.

Warsztaty Seminar in the Box z cobotami Universal Robots

Seminar in the Box z robotami współpracującymi Universal Robots!
Interesują Cię trendy z zakresu robotyzacji przedsiębiorstw? Odpowiadasz za automatyzację lub robotyzację produkcji? Weź udział w Seminar in the Box – spotkaniu organizowanym przez Encon-Koester, preferowanego dystrybutora robotów współpracujących Universal Robots.

 

 

Szkolenia z robotów Mobile Industrial Robots

Dzisiaj zdobądź wiedzę razem z nami, a już jutro wykorzystaj ją w praktyce

Celem szkolenia jest przygotowanie kursanta do samodzielnego uruchomienia, programowania i obsługi robotów Mobile Industrial Robots. Podczas szkolenia przedstawiane są wszystkie niezbędne informację pozwalające na późniejsze tworzenie standardowych rozwiązań do automatyzacji transportu wewnętrznego.

Szkolenia z cobotów Universal Robots

Rozwój własnych kompetencji oraz kompetencji pracowników firmy to jedna z najlepszych inwestycji. Jeżeli dodatkowo rozwijasz je z nami w profesjonalnym Centrum Kompetencyjno-Szkoleniowym zyskujesz podwójnie, skracając czas nauki oraz zdobywając umiejętności praktyczne, jakich oczekuje nowoczesny przemysł.

Aktualności

Zmiana nazwy firmy Encon Koester Global na Education for Industry

26-10-2020

Robot Universal Robots układa nazwę naszej firmy!

31-07-2019

Nasz inżynier produktu Roman Kulig zaprogramował robota tak, aby ułożył nową nazwę naszej firmy i zajęło mu to tylko kilkanaście minut!

Oto efekt jego pracy 🙂 !

Encon-Koester zmienia nazwę na ProCobot!

31-07-2019

MiR100 4.0 i MiR200 3.0 – ulepszenia jakościowe

19-06-2019

Firma Mobile Industrial Robots wprowadziła szereg zmian w zakresie bezpieczeństwa ulepszając jakościowo dwa ze swoich autonomicznych mobilnych robotów. Zobacz, jakie nowe elementy i funkcje zostały wdrodzone w produktach MiR100™ i MiR200™.

ITM Polska 2019 – Mach-Tool / ModernLog 

11-06-2019

W dniach 04-07.06.2019 wzieliśmy udział w targach ITM w Poznaniu, gdzie na stoisku partnerskim firmy Intrex mieli Państwo okazję do osobistego spotkania z nami, jak również zobaczenia robota Universal Robots  w aplikacji znakowania oraz mobilnego systemu składającego się z cobota UR zamontowanego na robocie logistycznym MIR. Równolegle do targów ITM pojawiliśmy się na wydarzeniu ModernLog poświęconemu logistyce. Wspólnie z partnerem firmą Wanzl pokazaliśmy mobilnego robota autonomicznego MIR500 w aplikacji pobierania i przewozu palet.

 

Warsztaty Seminar in the Box z cobotami Universal Robots Q1-Q2

06-06-2019

Seminar in the Box to warsztaty poświęcone robotom współpracującym – cobotom Universal Robots. Spotkania skierowane są przede wszystkim do inżynierów oraz kadry zarządzającej sektora małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. W pierwszej połowie 2019 roku przeprowadziliśmy cykl 12 warsztatów w różnych miastach na terenie kraju.

Otwarcie pracowni automatyki przemysłowej w Turku

24-05-2019

W dniu 16.05.2019 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu pracowni automatyki przemysłowej w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Wydarzenie będące uwieńczeniem projektu, którego byliśmy częścią było dla nas szczególnie wyjątkowe. W jego ramach powstała pracownia odzwierciedlająca realną linię produkcyjną – montażową, która pozwoli na najbardziej innowacyjne kształcenie młodzieży.

Załaduj kolejne artykuły

MiR1000™ i MiR AI Camera™ – produkty innowacyjne

10-04-2019

Mobile Industrial Robots po raz kolejny ustala nowe standardy dotyczące sposobu, w jaki firmy mogą korzystać z autonomicznych robotów mobilnych.  Tym razem prezentujemy kamerę opartą na sztucznej inteligencji oraz autonomicznego robota o udźwigu 1000 kg.

25. edycja Targów Automaticon 2019

20-03-2019

W dniach 26-29. marca wzięliśmy udział w 25. edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów – AUTOMATICON®  2019!

E-booki Universal Robots

08-03-2019

Seria e-booków od Universal Robots daje Ci narzędzia do łatwego rozpoczęcia współpracy z cobotami w firmach produkcyjnych (niezależnie od ich wielkości). Przystosuj swój zespół i wypeł­nij lukę kwalifikacyjną dotyczącą automatyzacji.

Rodzina e-Series firmy Universal Robots

20-12-2018

W czasach błyskawicznego postępu technicznego i stale rosnącej konkurencji, producenci poszukują sposobów zwiększania wydajności produkcji, podnoszenia jakości wyrobów i zwiększania satysfakcji pracowników. Firmy ustawicznie szukają możliwości innowacji, by móc się dalej rozwijać i utrzymywać na rynku przez długie lata. Postaw na bezpośrednią bliskość, w jakiej roboty współpracujące (coboty) Universal Robots pracują ramię w ramię z operatorami oraz na łatwą integrację cobotów z istniejącymi procesami.

Fabryka 4.0 wymaga mobilności i elastyczności

15-11-2018

Powtarzalny zakres czynności, a co za tym idzie monotonna praca człowieka wpływają ujemnie na wyniki wydajności w zakładach produkcyjnych i magazynach. Doskonałym rozwiązaniem okazują się coraz bardziej popularne roboty współpracujące, dzięki którym możliwy jest montaż oraz transport produktów na danej linii produkcyjnej. Łatwe w programowaniu, elastyczne, bezpieczne i proste w obsłudze roboty współpracujące są rozwiązaniem, które zapewni każdemu przedsiębiorstwu większą kontrolę nad procesem produkcyjnym.

Solomon AccuPick 3D – inteligentne rozwiązanie dla technologii Bin-Picking

29-10-2018

AccuPick 3D prezentuje nową technologię zbioru pojemników, która łączy wizję maszyn 3D i głęboką naukę. Synteza zapewnia robotowi inteligentne oko, umożliwiające wykonywanie zadań wcześniej uznanych za niemożliwe lub trudne.

Forum Cobotyki ‘18 – relacja z wydarzenia

24-10-2018

Eksperci branżowi z Polski i z zagranicy omawiali możliwości zwiększania konkurencyjności krajowych przedsiębiorstw przedstawiając rozwiązania wpływające na obniżenie kosztów produkcji. Praktyczne aplikacje zrobotyzowane, narzędzia do cyfrowego projektowania i symulacji – to tylko niektóre rozwiązania, które mają bezpośredni wpływ na zwiększenie elastyczności w zakładach przemysłowych.

Załaduj kolejne artykuły

Rozwiązania dla MiR od ROEQ

17-09-2018

ROEQ Cart C300 został opracowany w celu wspierania wewnętrznej logistyki w przemyśle i placówkach opieki zdrowotnej. Podstawową funkcją jest użycie MiR100 ™ / MiR200 ™ do przemieszczania ROEQ C300 między punktami logistycznymi. Z górnym modułem (TMC1) robot może zarządzać kilkoma wózkami ROEQ C300.

Nowy MiR500™

17-07-2018

MiR500™ jest przeznaczony do automatyzacji transportu palet i ciężkich ładunków w różnych branżach. Z ładownością 500 kg, prędkością 2 m / s i zasięgiem 1350 x 920 mm, MiR500™ jest największym, najpotężniejszym, najszybszym i solidnym autonomicznym robotem mobilnym firmy MiR.

Serwis Universal Robots

17-07-2018

Encon – Koester to autoryzowany serwis robotów Universal Robots!

ER5 i Pro Feeder – maksymalna mobilność i elastyczność od Easy Robotics

13-06-2018

QUANSER Autonomous Vehicle Research Studio

05-04-2018

Rozwój zminiaturyzowanych stanowisk obejmujących roboty latające i naziemne to nowa technologia wkraczająca na nasz rynek. Nauka komunikacji i sterowania w pełni wyposażonym i gotowym do użytku laboratorium nigdy nie była bardziej przyjazna studentom i wykładowcom.

W skład zestawu wchodzą stacje komputerowe z dwoma rodzajami robotów: latający – QDrone oraz naziemny – QBot 2.

Elastyczne rozwiązania ROBOTIQ

07-03-2018

RobotiqRobotiq banner

Chwytak RG-2 On-Robot

03-01-2018

Chwytak RG2 od On-Robot to elektryczny chwytak do użytku przemysłowego, który może radzić sobie z detalami różnych rozmiarów.

Załaduj kolejne artykuły

Kurs video. Programowanie PLC w praktyce. Sterowniki SIEMENS

30-11-2017

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Uczestnicząc w niniejszym szkoleniu, dowiesz się między innymi:

  • czym jest środowisko programistyczne TIA Portal z narzędziem IO Factory, jak je uruchomić i skonfigurować;
  • jak dodać do projektu, skonfigurować i podłączyć sterownik PLC;
  • jak go zaprogramować;
  • w jaki sposób połączyć rzeczywisty PLC z Factory IO i jak sprawić, by zaczęły ze sobą współpracować.

Co więcej:

  • poznasz różne języki programowania sterowników, typy danych, funkcje i inne narzędzia, które pozwolą Ci uruchomić Twoją pierwszą wirtualną fabrykę.

Zaproszenie na Warsaw Industry Week 2017

26-10-2017

Książka – Szkoła programisty PLC. Sterowniki Przemysłowe

09-10-2017

Dzięki tej książce poznasz popularny sterownik S7-1200, zaznajomisz się z językiem SCL i nauczysz się obsługiwać środowisko programistyczne TIA Portal. Na praktycznym przykładzie kompletnego projektu przemysłowej linii transportowej odkryjesz podstawowe cechy i możliwości nowoczesnego sprzętu PLC, struktury danych i konstrukcje składniowe wydajnego języka SCL oraz funkcje oferowane przez środowisko wspierające każdy etap rozwoju projektu.

Zapraszamy na I Forum Cobotyki

13-09-2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym w Polsce forum cobotyki organizowanym wspólnie przez firmy Encon-Koester oraz Przemysłowy Instytut Automatyki Pomiarowej.

Pokrowce ochronne EVOTEC

30-08-2017

Encon-Koester na konferencji Robotech

29-08-2017

Jeżeli interesują Was zagadnienia związane z systemami zrobotyzowanymi oraz zmiany zachodzące na rynku robotów przemysłowych to zapraszamy do osobistego spotkania z nami podczas tego wydarzenia.

NI partnerem EK w edukacji i przemyśle.

28-07-2017

Firma National Instruments jest pionierem nowych technologii. Modułowe platformy sprzętowe i graficzne oprogramowanie LabVIEW pomagają inżynierom pracować wydajniej, szybciej osiągać cele oraz łatwiej i taniej integrować wdrażane systemy.

Załaduj kolejne artykuły

Encon-Koester Prefered Partner firmy Universal Robots w 2017

11-01-2017

Encon-Koester Prefered Partner Universal robots

Prezentacja w przedszkolu 2016

29-12-2016

9 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyńcu Małym mieliśmy niezwykłą przyjemność zaprezentować dzieciom z przedszkola oraz zerówki nasze roboty.

Europejski Tydzień Robotyki 2016

22-12-2016

24 listopada 2016 r. na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki odbył się Europejski Tydzień Robotyki, zorganizowany dzięki współpracy Politechniki Wrocławskiej i firmy Encon-Koester

Targi Warsaw Industry Week 2016

21-12-2016

    Targi Warsaw Industry Week odbyły się między 7 a 9 listopada 2016 roku  w Nadarzynie   w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym PTAK WARSAW EXPO. W targach wzięło udział 488 wystawców oraz firm prowadzących warsztaty.

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy zespół Encon-Koester

19-12-2016

Pionier wśród producentów robotów współpracujących uruchamia Universal Robots+

21-07-2016

MiR 100 Mobilny robot do transportu

24-05-2016

MiR 100 Mobilny robot do transportu
Łatwość przystosowania się do stanowiska pracy, Bezpieczeństwo, Korzyści, Korzystne rozwiązanie

Załaduj kolejne artykuły

Pięć unikalnych zalet Universal Robots – przykłady aplikacji

18-05-2016

Szybkość konfigurowania, Łatwość programowania, Współpraca i bezpieczeństwo, Różnorodne zastosowanie, Najszybszy zwrot

8 letni chłopiec na studiach

13-04-2016

Chłopiec o wyjątkowych zdolnościach interesuje się naukami ścisłymi, a w szczególności robotyką, konstrukcją maszyn i mechatroniką . W szkole podstawowej przewyższał wiedzą swoich rówieśników.

Zatrudnimy Inżynierów

15-03-2016

Więcej informacji w zakładce Praca.

Głosowanie na produkt roku

29-01-2016

Serdecznie zapraszamy do oddawania głosu na produkt roku – robota przemysłowego UR3!

Wysteruj się na pozytywne myślenie, zainwestuj w wiedzę!

16-10-2015

Jesteś studentem lub pracownikiem naukowym? Masz ważną legitymację studencką? Jeżeli tak, to otrzymujesz rabat 20% na udział w profesjonalnych szkoleniach dostępnych w naszej ofercie.

Silny wzrost w światowej branży robotyki

14-10-2015

Stanowiska dydaktyczne z napędami

04-08-2015

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi stanowiskami dydaktycznymi. W ofercie nowe stanowisko z silnikiem elektrycznym i falownikiem oraz stanowisko dydaktyczne z serwonapędem.

Załaduj kolejne artykuły

Cobot – wszystko co musisz wiedzieć

04-08-2015

Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu na temat cobotów.

Encon-Koester oficjalnym dystrybutorem FerRobotics

19-06-2015

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym produktem w ofercie firmy Encon-Koester. Active Contact Flange to rewolucyjne urządzenie do pomiaru siły w aplikacjach zrobotyzowanych.

Nowy katalog produktów dla uczelni firmy Siemens

17-04-2015

Zapraszamy do zapoznania się z nowym katalogiem produktów SCE (Siemens Automation Cooperates with Education).

Nowy mały robot firmy Universal UR3

05-04-2015

Zapraszamy do zapoznania się z zaletami najnowszego robota Universal Robots UR3!

Poznaj najmniejszego robota Nachi – MZ04

02-04-2015

Zapoznaj się z najważniejszymi cechami najnowszego robota przemysłowego Nachi MZ04.

Encon-Koester nowym dystrybutorem Universal Robots!

10-03-2015

Firma Universal Robots to duński producent elastycznych i lekkich robotów UR 5 i UR10. Firma działa na polskim rynku od 2010 roku dostarczając innowacyjne rozwiązania z zakresu robotyki.

Nowe ceny zestawów dydaktycznych!

02-02-2015

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi cenami pakietów dydaktycznych SCE.

Załaduj kolejne artykuły

FACTORY I/O 2.0 – rewolucyjne oprogramowanie już dostępne!

17-12-2014

Najnowsze oprogramowanie symulacyjne FACTORY I/O 2.0 już dostępne w sklepie internetowym. Zobacz w sklepie.

Nowe zestawy startowe z LOGO! 8

15-10-2014

Zestawy startowe z LOGO! 8 dostępne w sprzedaży już od listopada!

Zrób międzynarodową karierę!

09-09-2014

Encon-Koester promuje program Siemens Mechatronic Systems Certification Program.

Firma Przyjazna Nauce

28-08-2014

Miło nam poinformować, że firma Encon-Koester dzięki współpracy z Politechniką Łódzką otrzymała certyfikat „Firma Przyjazna Nauce”.

Poznaj moc innowacji z najnowszym sterownikiem LOGO! 8

31-07-2014

Już we wrześniu swoją premierę będzie miał nowy sterownik z serii LOGO!. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest możliwość zarządzania sterownikiem przez smartfona! W artykule zebraliśmy podstawowe informacje dotyczące nowego sterownika.

ZESTAW DO LABORATORIUM, 6x STEROWNIK S7-1200 za 5499,00 PLN netto!

15-06-2014

Idealny zestaw do laboratorium automatyki przemysłowej!

Zestaw startowy z LOGO! 12/24RCE Ethernetem za 1099,00 PLN NETTO!

25-05-2014

W skład zestawu startowego wchodzi sterownik LOGO! 12/24 RCE, dedykowany zasilacz LOGO! POWER, oprogramowanie LOGO! SOFT COMFORT V7 oraz WINCC BASIC, kabel Ethernet oraz dokumentację i śrubokręt.

Załaduj kolejne artykuły

ZESTAW TRENINGOWY S7-1500 już za 5555,00 PLN netto!

16-05-2014

W skład zestawu wchodzi sterownik S7-1500 CPU 1516-3 PN/DP wraz z oprogramowaniem TIA PORTAL V13. W zestawie znajdują się także moduły wejść/wyjść (32 DO, 32 DI, 8 AO, 8AI), zasilacz, karta MMC oraz elementy łączeniowe.

Oprogramowanie symulacyjne 3D KH-VR

13-04-2014

Oprogramowanie 3D KH-VR to elastyczne i innowacyjne narzędzie do symulacji układów mechatronicznych.

Nowy model bramy automatycznej

03-03-2014

W ofercie firmy Encon-Koester  pojawił się nowy model stanowiska dydaktycznego z bramą automatyczną.

Promocja szkolenia Siemens tańsze o 10%!

03-02-2014

Tylko do końca kwietnia szkolenia Siemens ST-PRO1, ST-PRO2 oraz EN-S7-PRO3 taniej o 10%! Zapraszamy do skorzystania z promocji!

Zestawy z SIMATIC S7-1500 tylko za 999 EUR*

21-01-2014

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawów startowych Siemens ze sterownikami S7-1500.

Tylko teraz niższa cena na szkolenia Siemens, rabat 10%!

30-10-2013

Tylko w listopadzie i grudniu centrum szkoleniowe ENCON oferuje szkolenia Siemens SIMATIC S7 w promocyjnych cenach!

Zestawy treningowe dla szkół i uczelni

06-10-2013

Zapraszamy to zapoznania się z ofertą pakietów startowych automatyki przemysłowej Siemens dla szkół i uczelni.

Załaduj kolejne artykuły

Zestawy startowe ze sterownikiem PLC firmy ABB

03-08-2013

Firma Encon-Koester poszerzyła swoją ofertę o zestawy startowe  ze sterownikami firmy ABB.

Oferta specjalna na szkolenia SIMATIC-S7 rabat do 20%!

30-06-2013

Centrum Szkoleniowe ENCON przygotowało dla Państwa specjalną ofertę szkoleń w miesiącach lipiec-sierpień z upustami  do 20 %.

Encon oficjalnym Partnerem firmy Siemens w obszarze systemów bezpieczeństwa

05-06-2013

W maju 2013 Encon otrzymał tytuł Partnera firmy Siemens w zakresie Bezpieczeństwa Procesowego. Jest jedyną firma Partnerska posiadająca taki tytuł w Polsce i wschodniej Europie.

Szkolenie video dla Siemens TIA Portal

29-05-2013

Już wkrótce na naszych stronach interntowych EK Didactics i Köster-Systemtechnik pojawią się nowe filmy szkoleniowe.

Pierwsze zestawy dydaktyczne z SIMATIC S7-1500

05-05-2013

Firma Koester Systemtechnik jako pierwsza opracowała zestaw dydaktyczny ze sterownikiem Simatic S7-1500.

 

Oferta dla szkół i uczelni

30-04-2013

W ramach współpracy z uczelniami i szkołami technicznymi firma SIEMENS przygotowała nową bogatą ofertę programową.

Po więcej informacji zapraszamy bezpośrednio do katalogu.

Encon-Koester rozwija nową generację trenażerów

25-04-2013

We współpracy z działem R&D firmy Koester nasza firma będzie producentem kompaktowego trenażera nowej generacji. Ten innowacyjny system treningowy jest aktualnie testowany u wybranych Klientów.

Załaduj kolejne artykuły

Nowa odsłona strony internetowej!

15-04-2013

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą nową stroną internetową! Nowa wersja strony jest responsywna co oznacza, że mogą Państwo przeglądać wygodnie wszystkie treści za pomocą tabletu czy smartfona.

Do zobaczenia!

Do góry strony