Historia

Początek naszej działalności sięga 1993 roku kiedy powstała firma IKS-NET, integrator systemów informatycznych. Firma IKS-NET wywodzi się z środowiska akademickiego dlatego od zawsze byliśmy blisko związani z edukacją. W trakcie rozwoju firmy zakres działalności poszerzony został o dynamicznie rozwijający się rynek automatyki przemysłowej.

Decyzją Zarządu firmy dział automatyki przemysłowej firmy IKS-NET wydzielił się jako osobna spółka o nazwie Encon. Nowa firma skupia się na rozwiązaniach z zakresu automatyki przemysłowej, a także odziedziczyła dynamicznie rozwijający się Dział Dydaktyki.

Niezależenie rozwijała się firma Koester Systemtechnik, która na dzień dzisiejszy posiada ponad 30 lat doświadczenia na europejskim i światowym rynku dydaktyki. Jest między innymi twórcą nowatorskich rozwiązań z zakresu współpracy nauki z przemysłem, a także marki Didactic Factory®.

Wieloletnie partnerstwo i współpraca firm Encon oraz Koester zaowocowały powstaniem nowej marki Encon-Koester, ukierunkowanej na współpracę ze środowiskami naukowymi i dydaktycznymi na niespotykaną dotąd skalę. Skupiamy się na dostarczaniu profesjonalnych i innowacyjnych stanowisk dydaktycznych wykonanych przy współpracy ze szkołami i uczelniami.

Najnowszą historię firmy chcemy tworzyć każdego dnia powiększając grono zadowolonych Klientów na terenie Polski, Europy i świata. Mamy nadzieję, że współpraca z naszą firmą pozwoli zarówno Państwu jak i nam rozwijać się i podnosić standard edukacji na świecie.

Do góry strony