Aktualności

MiR1000™ i MiR AI Camera™ – produkty innowacyjne

10-04-2019

MiR1000™ i MiR AI Camera™ – innowacje od Mobile Industrial Robots

 

W poniedziałek, 8 marca 2019 podczas wiodących targów automatyki – Automate 2019 w Chicago, zespół MiR ogłosił oficjalne informacje odnośnie nowych produktów: MiR1000™ i MiR AI Camera™.

Dzięki MiR1000™ (specyfikacja dostępna TU) mamy teraz jeszcze szerszą linię produktów, która będzie mogła spełnić potrzeby zarówno obecnych, jak i nowych klientów. Oferując ładowność 1000 kg i taką samą zdolność do podnoszenia, transportu i dostarczania palet jak MiR500™, producent po raz kolejny rozszerzył możliwość automatyzacji logistyki wewnętrznej. MiR500™ zaspokoił wyraźne potrzeby rynku w zakresie transportu dużych i ciężkich ładunków i palet w różnych gałęziach przemysłu, a także otworzył nowe aplikacje – w tym nawet dla cięższych ładunków.

 

 

Sztuczna inteligencja dla zoptymalizowanego ruchu robota

Poprzez MiR AI Camera™ producent umożliwia robotom jeszcze lepsze planowanie trasy i zachowanie się podczas jazdy. Kamera MiR AI to statyczna kamera, która pozwala robotom wykrywać i rozpoznawać różne przeszkody i odpowiednio reagować. Na przykład roboty będą kontynuować jazdę jak zwykle, jeśli wykryją osobę, ale mogą zaparkować, jeśli wykryją wózek widłowy, aby wózek widłowy mógł jechać. Robot może również z wyprzedzeniem przewidzieć zablokowane obszary lub obszary o dużym natężeniu ruchu. Technologia AI została wprowadzona po raz pierwszy do AMR. Zabieg ten może pomóc firmą jeszcze bardziej zoptymalizować transport wewnętrzny w obszarach o dużym natężeniu ruchu, w których mogą wystąpić korki z różnymi ruchomymi obiektami.

Mobile Industrial Robots po raz kolejny ustala nowe standardy dotyczące sposobu, w jaki firmy mogą korzystać z autonomicznych robotów mobilnych. Poprzez stałe inwestycje w rozwój produktów producent utrzymuje swój status wiodącego, globalnego dostawcy robotów mobilnych i pomaga klientom w zwiększaniu wydajności ich wewnętrznej logistyki. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi innowacjami oraz pozostałymi produktami od MiR, których dystrybutorem jesteśmy.

 

Team Encon-Koester

 

 

 

Zapoznaj się z ofertą akcesoriów marki Mobile Industrial Robots ApS

Do góry strony