Aktualności

Nowy MiR500™

17-07-2018

MiR500 został zaprojektowany do automatyzacji transportu palet i ciężkich ładunków w różnorodnych branżach przemysłu. Dzięki ładowności wynoszącej 500 kg, prędkości do 2 m/s i powierzchni postojowej 1350×920 mm, MiR500 jest największym i najszybszym współpracującym, autonomicznym robotem mobilnym firmy MiR.

 

 

Bezpieczne i efektywne manewrowanie

Współpracujący robot MiR500™ bezpiecznie manewruje pomiędzy ludźmi i przeszkodami fizycznymi. Dzięki zaawansowanej technologii i zaawansowanemu oprogramowaniu, robot autonomicznie porusza się, aby wyznaczyć najbardziej wydajną drogę do zadanego mu celu. Gdy napotka przeszkody, automatycznie zmieni trasę, unikając jednocześnie kosztownych opóźnień w procesach logistycznych.

MiR500™ jest wyposażony w najnowszą technologię skanowania laserowego, która zapewnia 360-stopniowy obraz gwarantujący bezpieczeństwo. Kamery 3D mają zasięg od 30 do 2 000 mm nad poziomem podłogi, wykorzystywanie są do m.in. do wykrywania palet.

 

Zoptymalizuj transport palet bez zmiany układu obiektu

Dzięki podnośnikowi do palet, MiR500™ podnosi, transportuje i rozładowuje palety w sposób autonomiczny, umożliwiając pracownikom wykonywanie innych zadań o wyższym priorytecie. MiR500™ porusza się z prędkością 2 m/s (7,2 km/h), co zapewnia niezwykle efektywny czas transportu. Nie ma potrzeby zmiany układu obiektu podczas obsługi i wdrażania MiR500™, ponieważ dotychczasowe metody nawigacyjne takie jak kody QR, taśmy magnetyczne itp. zostały zastąpione przez technologię laserową. Wystarczy wgrać do robota gotowy layout zakładu przygotowany w oprogramowaniu inżynierskim, bądź wykorzystać jego skanery laserowe, aby stworzyć mapę – wszystko to zapewnia szybkie i efektowne wdrożenie, co przekłada się na natychmiastowe wykorzystanie urządzenia.

 

Solidny robot dla przemysłu

MiR500™ jest zgodny z normą ISO / EN 13849 i spełnia wymagania EMC dla zastosowań do dużego, jak i małego przedsiębiorstwa. Wytrzymały model MiR500™ został wyposażony w solidną obudowę zewnętrzną, która umożliwia odłożenie ładunku, z łatwością może poruszać się w górę i w dół rampy, pokonując jednocześnie kałuże płytkiej wody.

 

Wysoce przyjazny dla użytkownika i elastyczny w użytkowaniu

Przyjazny dla użytkownika interfejs MiR500™ zapewnia pełną kontrolę nad robotem od samego początku. MiR500™ jest sterowany intuicyjnym interfejsem robota MiR jest sterowany za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera i można go zaprogramować bez wcześniejszego doświadczenia. Robota można również zintegrować z systemem ERP, aby uzyskać w pełni zautomatyzowane rozwiązanie.

Dzięki możliwości szybkiego i łatwego integrowania różnych modułów, MiR500™ może być wyposażony w podnośnik do palet, ramię robota lub wszelkiego rodzaju inne zabudowy dostosowane do potrzeb aplikacji.

mir50013

✓ Wydajny transport ładunków o masie do 500 kg przy dużej prędkości

✓ Optymalizuje wewnętrzny transport ciężkich ładunków i palet oraz pozwala pracownikom skupić się na działaniach o ważniejszym priorytecie

✓ Eliminuje wąskie gardła przepływu materiałów, aby zwiększyć produktywność

✓ Manewruje bezpiecznie i skutecznie wokół ludzi, przeszkód nawet w bardzo dynamicznych środowiskach

✓ Nie wymaga żadnych zmian w istniejącym obiekcie

✓ Niezwykle elastyczny i można go ponownie wdrożyć do różnych zadań za pomocą dostosowanych modułów

✓ Przyjazny dla użytkownika interfejs, który można zaprogramować bez wcześniejszego doświadczenia

 

 

 

 

Pełna specyfikacja produktu MiR500™ dostępna TUTAJ

Zapoznaj się z pełną ofertą akcesoriów od Mobile Industrial Robots dzięki, którym współpraca z wybranym modelem robota MiR będzie jeszcze bardziej przyjemna i efektywna.

 

Więcej informacji kontakt Encon-koester

Do góry strony