Aktualności

Oprogramowanie symulacyjne 3D KH-VR

13-04-2014

Oprogramowanie do symulacji 3D KH-VR

Firma Encon-Koester oferuje elastyczne i innowacyjne narzędzie do symulacji układów mechatronicznych. Oprogramowanie do symulacji 3D KH-VR pozwala na modelowanie i symulację pracy rzeczywistych obiektów. Program wykorzystywany jest w szeroko pojętej dydaktyce, podczas szkolenia przyszłych inżynierów i konstruktorów, nadaje się także do przeprowadzania badań.

Samo oprogramowanie składa się z dwóch podstawowych modułów. Jednym z nich jest rozbudowane środowisko 3D służące do modelowania obiektów. Za jego pomocą możemy stworzyć nowe detale lub zbudować nową stację roboczą z dostępnej biblioteki. Do programu możemy importować wcześniej stworzone przez nas pliki typu CAD.

Drugim modułem w programie jest wirtualny sterownik PLC, za pomocą którego możemy ożywić nasz układ mechatroniczny.  Programowanie sterownika możliwe jest za pomocą domyślnego edytora lub za pomocą zewnętrznego oprogramowania SoftPLC PLCSIM firmy Siemens.

Oprogramowanie 3D KH-VR jest idealnym narzędziem do poszerzania wiedzy z zakresu projektowania CAD czy programowania systemów sterowania. Dedykowane jest nie tylko dla mechatroników ale również automatyków, projektantów CAD czy konstruktorów maszyn.

Oprogramowanie w wersji demonstracyjnej udostępnianie jest za darmo po zalogowaniu się na stronie internetowej.

Zalecane wymagania sprzętowe: Procesor 2.0 Ghz, 4 GB pamięci RAM, karta graficzna co najmniej 128 MB pamięci RAM, akceleracja sprzętowa. Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP Professional, Windows Vista Professional, Windows 7 Professional.

Do góry strony