Aktualności

Poznaj moc innowacji z najnowszym sterownikiem LOGO! 8

31-07-2014

Nowa generacja sterowników LOGO!

Już niedługo na rynku zadebiutuje nowa wersja sterownika z rodziny LOGO!. Producent szykuje duże zmiany, czego możemy się po nim spodziewać?

 

Nowy wyświetlacz

W sterowniku znajdzie się nowy 6 liniowy wyświetlacz (16 znaków na linię). To oznacza dwa razy większą ilość znaków w stosunku do poprzednika. Dużo łatwiej będzie można tworzyć czytelne komunikaty i alerty.

Ciekawostką jest również możliwość wyboru koloru podświetlenia (białe, pomarańczowe, czerwone). Funkcja może okazać się niezwykle przydatna przy alarmach i powiadomieniach.

 

Podświetlenie w LOGO! 8

 

Możliwości komunikacyjne

Wszystkie nowe jednostki CPU mają wbudowany interfejs Ethernet oraz prosty w konfiguracji, zintegrowany serwer www. Dzięki temu możemy monitorować i zarządzać sterownikiem za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej.

Absolutną nowością jest możliwość zarządzania sterownikiem za pomocą telefonu (wymagany moduł CMR). Od teraz sterownik będzie powiadamiał Cię wiadomością tekstowa w przypadku alarmów i nie tylko.

Oprogramowanie Soft Comfort V8

Producent zapowiada też zmiany w oprogramowaniu. Soft Comfort zawsze tworzone było z myślą o użytkowniku i prostocie programowania. W wersji 8 wszystko ma być jeszcze prostsze, czytelniejsze. Duży nacisk położono na uproszczenie komunikacji. Od teraz będzie można otworzyć do 3 programów na raz i przenosić sygnały między nimi (przeciągnij & upuść).

Broszura LOGO! 8 (wersja angielska)

Do góry strony