Aktualności

Poznaj najmniejszego robota Nachi – MZ04

02-04-2015

Roboty MZ04 & MZ04E

Nowe ramiona MZ04 oraz MZ04E należą do najszybszych w swojej klasie i oferują ultra szybkie czasy cyklu . W standardowych testach szybkości nowe roboty pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Dzięki zaawansowanej możliwości konfiguracji wnętrza ramienia w znacznym stopniu uproszczona zostaje instalacja przewodów pneumatycznych i elektrycznych. Roboty z serii MZ04 mogę ponadto zapewnić najwyższy stopień ochrony IP67. Elastyczne rozwiązania z zakresu montażu pozwalają zamontować robota na podłodze, ścianie czy suficie.

 

Praca bez ogrodzenia, ramię w ramię z operatorem

Nachi MZ04 Nowe ramię MZ04E wykorzystuję technologię „Safe Robot” – moc  zainstalowanych napędów jest nie większa niż 80W na każdej osi. Oznacza to,że roboty MZ04E mogą pracować bez dodatkowych ogrodzeń, ramię w ramię z operatorem (po wykonaniu analizy ryzyka). Dodatkowo roboty MZ04E Safe wykorzystują technologię Hands-On (nauczanie bezpośrednie), która umożliwia operatorom fizyczne uczenie robota wymaganych czynności. Technologia Hands-On skraca czas programowania i uczenia ruchu robota. Robot może zostać zainstalowany na dowolnej powierzchni (podłoga, sufit, ściana), jego obrys jest mniejszy niż kartka papieru A5, a waga wynosi zaledwie 22 kg.

 

Nowy kontroler robotów

Wraz z pojawieniem się nowej serii nie tylko roboty uległy sporym zmianom. Firma Nachi wprowadziła nowy kompaktowy kontroler Compact-FD (CFD). W oparciu o jego starszego brata FD11 nowy kontroler ma rozmiar standardowego komputera PC i jest zasilany napięciem 220-230V. Kontroler zapewnia stopień ochrony na poziomie IP20 oraz nowoczesny system tworzenia kopi zapasowych bezpośrednio na pendriva. Dostępny jest także nowy panel do programowania robota (SmartTP) wyposażony w dotykowy, kolorowy ekran dla maksymalnego ułatwienia użytku (z funkcją panela operatorskiego). Zakres zastosowania robotów jest praktycznie nieograniczony dzięki Nachi Software Packages wliczając w to paletyzacje, pomiary siły, systemy wizyjne, synchronizacje z przenośnikami taśmowymi, aplikacje pick&place i wiele więcej. Roboty z serii MZ04 mogą być zainstalowane w każdym miejscu, jest to idealne rozwiązania dla szkół technicznych, uniwersytetów czy działów R&D.

 

Obejrzyj prezetnację robota MZ04 na Youtube. 

Do góry strony