Aktualności

Rodzina e-Series firmy Universal Robots

20-12-2018

Przedstawiamy coboty e-Series

 

W czasach błyskawicznego postępu technicznego i stale rosnącej konkurencji, producenci poszukują sposobów zwiększania wydajności produkcji, podnoszenia jakości wyrobów i zwiększania satysfakcji pracowników. Firmy ustawicznie szukają możliwości innowacji, by móc się dalej rozwijać i utrzymywać na rynku przez długie lata. Postaw na bezpośrednią bliskość, w jakiej roboty współpracujące (coboty) Universal Robots pracują ramię w ramię z operatorami oraz na łatwą integrację cobotów z istniejącymi procesami.

 

eseries_2

 

 

 

Pięć głównych zalet e-Series, które zapewnią przewagę nad konkurencją

 

Łatwość programowania – każdy może zostać programistą robotów w 87 minut

Coboty Univversal Robots można nauczyć wykonywania nawet najbardziej złożonych zadań dzięki zintegrowanemu czujnikowi siły i momentu firmy Universal Robots. Bardzo wrażliwy na nawet najmniejsze ruchy czujnik umożliwia precyzyjne programowanie cobotów do zadań, przy których dokładność jest wymaganiem krytycznym.

 

Szybkie uruchomienie – rozpakowanie robota, jego montaż i zaprogramowanie pierwszego zadania zajmuje tylko 1 godzinę

Niedościgniona wygoda w zasięgu ręki – Universal Robots umożliwia skrócenie czasu wdrożenia robotów z tygodni do godzin. Coboty UR nie wymagają specjalnych instalacji elektrycznych, podłącza się je do dowolnego standardowego gniazdka elektrycznego. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala na szybkie przygotowanie, zainstalowanie i zintegrowanie cobota z linią produkcyjną.

 

Elastyczne – nieskończona liczba zastosowań i możliwości automatyzacji zadań

Jeden cobot – nieograniczona liczba zastosowań. Wszechstronność e-Series wzrasta dzięki ekosystemowi Universal Robots+, oferującemu szeroką gamę narzędzi wykonawczych i oprogramowania zaspokajającego wszelkie potrzeby konfiguracyjne w każdym zastosowaniu.

 

Bezpieczne i współpracujące – zainstalowane i pracujące w ponad 50 krajach

Coboty UR mogą przejmować uciążliwe zadania w niebezpiecznych lub nużących środowiskach. Zabezpieczenia umożliwiają użytkownikom łączenie ludzkiej pomysłowości z możliwościami robotów, co przyśpiesza pracę i rozwój działalności.

 

Szybki zwrot z inwestycji – 24 godziny wydanej pracy na dobę przez 365 dni w roku

Dzięki cobotom Universal Robots robotyzacja staje się dostępna dla małych i średnich firm, opłacalna przy krótkich seriach produkcyjnych i w zastosowaniach, gdzie rozwiązania tradycyjne byłyby zbyt kosztowne.

 

Zaprojektowane z myślą o potrzebach klientów, coboty e-Series mają w pełni przystosowaną do aktualizacji platformę oprogramowania pozwalającą na stopniowe zwiększanie ich możliwości. Coboty są dzięki temu trwałą i cenną inwestycją długofalową.

 

 

 

Zastosowanie i branże

Niezależnie od branży, w jakiej działasz, w Twoim zakładzie czy na linii produkcyjnej zawsze znajdzie się miejsce na cobota e-Series automatyzującego monotonne zadania, przejmującego czynności niebezpieczne, czy umożliwiającego zmianę sposobu pracy pracowników.
Począwszy od precyzyjnej obróbki delikatnych elementów wyrobów medycznych, do montażu dużych mebli na masową skalę, nie ma zadania zbyt trudnego dla e-Series. Łatwo programowalne, lekkie i niewielkie coboty mogą bez problemu zmieniać wykonywane zadania i są uzasadnione ekonomicznie nawet na liniach montażu małoseryjnego i o zmiennym asortymencie produkcji.

 

 

 

eseries_3

 

 

 

Rodzina e-Series – rozwiązanie współpracujące na każdą z potrzeb

Rodzina e-Series liczy trzech członków – UR3e, UR5e i UR10e. Każdy z cobotów ma inny zasięg i udźwig, ale wszystkie są tak samo precyzyjne, dokładne i niezawodne, dzięki czemu stanowią cenny dodatek do każdego zakładu produkcyjnego. Zobacz ofertę cobotów w naszym sklepie.

 

 

 

UR3_Touch_Screen_Hand_01

 

 

 

 

Universal Robots to duńska spółka zajmująca się produkcją lekkich i bezpiecznych robotów przemysłowych. Firma powstała w 2005, aktualna jej siedziba znajduje się w Odense (Dania).  Universal Robots dąży do tego, aby technologia robotów przemysłowych stała się dostępna dla wszystkich. Firma zajmuje się opracowywaniem i sprzedażą unikatowych robotów przemysłowych. Roboty UR mogą  zautomatyzować i usprawnić wszystkie procesy przemysłowe, ponieważ są przystępne cenowo, elastyczne, a także przyjazne dla użytkownika i bezpieczne w bezpośrednim użytkowaniu.

 

UR

 

 

Encon-Koester jest oficjalnym partnerem i dystrybutorem oraz autoryzowanym serwisem robotów Universal Robots. Oferujemy:

 

 

Obraz1

Firma Encon-Koester jest oficjalnym partnerem Universal Robots.

 

 

Oferujemy profesjonalne doradztwo techniczne, sprzedaż, serwis, szkolenia i wiele więcej.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie robotów – skontaktuj się z nami!

 

Do góry strony