Aktualności

Warsztaty Seminar in the Box z cobotami Universal Robots Q1-Q2

06-06-2019

Seminar in the Box Q1-Q2 – podsumowanie pierwszego cyklu warsztatów

W pierwszej połowie 2019 roku przeprowadziliśmy cykl 12 bezpłatnych warsztatów w różnych miastach na terenie kraju. Podczas spotkań skierowanych przede wszystkim do inżynierów oraz kadry zarządzającej sektora małych, średnich i dużych przedsiębiorstw osoby posiadające już doświadczenie z robotami oraz mające z nimi styczność w swojej pracy mogły wymienić się spostrzeżeniami związanymi z robotyzacją.

Seminar in the Box, warsztaty poświęcone robotom współpracującym – cobotom Universal Robots dają możliwość poznania szeregu korzyści płynących z wdrożenia nowych aplikacji w różnych procesach. Jako organizatorzy pragniemy między innymi zbudować świadomość ludzi w zakresie rozwiązania problemów związanych z brakiem zatrudnienia oraz uniknięcia wąskiego gardła produkcji. Uczestnicy mając do dyspozycji stanowiska demo z cobotami mogą samodzielnie zaprogramować cobota, przekonując się tym samym, jakie jest to proste.

 

Poznaj cobota

„Roboty Universal Robots są robotami współpracującymi, jest to nieco inne podejście do robotyki. Główna różnica to możliwość pracy cobota w określonych warunkach w bezpośredniej bliskości z człowiekiem.  W tym celu konieczne jest wykonanie analizy ryzyka, która dopuści dane rozwiązanie do pracy. W przypadku tradycyjnych robotów ze względu na bezpieczeństwo takiej możliwości po prostu nie ma. Kolejnym atutem cobotów jest łatwość programowania, która umożliwia szerszej kadrze, niekoniecznie wykwalifikowanej pod kątem programowania implementowanie takich rozwiązań. Obszar stanowiska jest tutaj również kluczowy, ponieważ maszyny te zajmują o wiele mniej miejsca.” – mówi inżynier sprzedaży Universal Robots, Daniel Niepsuj podczas czerwcowych warsztatów Seminar in the Box.

 

Zapraszamy do relacji z eventu, który odbył się 13 czerwca 2019 roku w Zielonej Górze:

 

Kolejny, drugi cykl warsztatów Seminar in the Box rozpocznie się już we wrześniu!

Bezpłatna rejestracja dostępna TU oraz na naszej stronie encon-koester.com

 

———————————-

Interesują Cię trendy z zakresu robotyzacji przedsiębiorstw? Odpowiadasz za automatyzację lub robotyzację produkcji?

Bądź z nami i przekonaj się:

  • jakie procesy w Twojej firmie mogą wesprzeć roboty,
  • jakie korzyści z robotyzacji osiągają firmy, które już postawiły na coboty,
  • jaka jest przewaga cobotów nad klasycznymi robotami przemysłowymi,
  • jak wygląda praktyczna praca cobota, czyli pokaz aplikacji na żywo, w tym aplikacja paletyzacji oraz pick&place.

Podczas spotkania będzie możliwość samodzielnego zaprogramowania cobota. Do dyspozycji uczestników zostanie udostępnionych 5 stanowisk demonstracyjnych.

 

AGENDA 

09:30 – 09:35 – Otwarcie seminarium

09:35 – 12:00 – Prezentacje Universal Robots i Encon-Koester

12:00 – 13:00 – Lunch

13:00 – 15:00 – Warsztat techniczny – samodzielne programowanie cobota

15:00 – 15:30 – Dyskusja

 

PODSTAWOWE INFORMACJE 

Grupa tematyczna Robotyka

Liczba uczestników 20 osób

Koszty uczestnictwa bezpłatnie

Czas trwania 6 godzin

 

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE – wypełnij formularz:

Wybierz miasto:

 

  • Zapisując się na wydarzenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji handlowej, uczestnictwem w wydarzeniach oraz sprzedażą produktów lub usług przez Encon-Koester. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji tego tematu. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane będą przetwarzane do czasu ew. odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania, a także prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Encon-Koester Sp. z. o.o., Sp. k. (ul. Gagarina 4, 54-620 Wrocław),  NIP: 8943045279.
  • Tym samym wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Encon-Koester Sp. z. o.o., Sp. k.

 

Do zobaczenia na Seminar in the Box z robotami współpracującymi Universal Robots. 

 

Encon-Koester Sp. z o.o. Sp.k.  Firma wpisana jest do rejestru przedsiębiorców KRS przez Sąd Rejonowy dla Sądu we Wrocławiu, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000456731 , NIP: 894-304-52-79, REGON: 022108720.
Do góry strony